GUINNESS 2016

26.06.2016

MOTO STREFA

BIJEMY REKORD GUINNESS'A
ZBIERAMY ŚRODKI NA ZSMS

Ze względu na liczny odzew osób nie aprobujących naszego pomysłu powstania MotoStrefy oraz nieporozumienia z tym związane, doszliśmy do wniosku, że niezbędne są pewne wyjaśnienia.

Zacznijmy od tego, że MotoStrefa powstała przede wszystkim, aby wesprzeć naszą lokalną Szkołę. W zabrzańskim Zespole Szkół Mechaniczno-Samochodowych powstaje jeden z nielicznych, a tak bardzo potrzebnych kierunków kształcenia "Mechaników Motocyklowych". Podczas imprezy przez Uczniów tej właśnie szkoły będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na dofinansowanie wyposażenia warsztatu, na którym będą się szkolić przyszli adepci. Dodatkowo zależy nam na wypromowaniu naszego miasta, jako przyjaznego motocyklistom. Chcemy uświadamiać ludzi i uczyć, zarówno motocyklistów, jak i tych, którzy jednośladów nie darzą miłością, chcemy pokazać, że motocykliści to nie tylko "dawcy".

Bicie rekordu Guinnessa jest próbą dla lokalnego środowiska motocyklowego, czy potrafimy się zjednoczyć w szczytnym celu, zgrać i zintegrować. Bez względu na status społeczny, barwy, pochodzenie, wszyscy mamy wspólną pasję. Próba bicia rekordu w jednoczesnym "paleniu gumy" ma być symboliczna i trwać ok. 10 sekund. Logistyka, organizacja i bezpieczeństwo tego wydarzenia to nasza wielomiesięczna praca..

Chcemy też zwrócić uwagę na fakt, że cała MotoStrefa to wiele innych atrakcji, między innymi pokazy pierwszej pomocy i ratownictwa, pokazy wyposażenia, szkolenia techniki jazdy, zawody itp. Samo "palenie gumy" to wisienka na torcie ;). Idea MotoStrefy spotkała się z aprobatą m.in. Pani Prezydent Miasta Zabrze, ale także Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego oraz Komendy Wojewódzkiej Policji. Dla nas jest to zaszczyt, ale to powinno też świadczyć o tym, że MotoStrefa to nie jakaś tam "szopka" tylko impreza, któą mamy nadzieję kontynuować w przyszłości i z której wyniesiecie wiedzę i pozytywne emocje.